DARMOWA DOSTAWA OD 499 PLN

FAQ - pytania i odpowiedzi

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka?

W domowych warunkach najprościej i najdokładniej jest zmierzyć średnicę pierścionka, który aktualnie posiadamy. Na podstawie średnicy możemy wybrać zakres numeracji podany na karcie produktu.

Czy przysługuje prawo do zwrotu biżuterii?

Tak. Biżuterię, która nie jest personalizowana można zwrócić w terminie 14dni od daty jej otrzymania, przekroczenie tego terminu uniemożliwi przyjęcie zwrotu.
Z uwagi na fakt, iż biżuteria wykonana jest z metali szlachetnych, zwrotom nie podlega biżuteria, która była użytkowana, rozmetkowana. Wynika to z tego, że takiego produktu nie wprowadzamy ponownie do sprzedaży. Każdy klient zamawiający naszą biżuterią otrzymuje ją nową, nigdy nie używaną i nie pochodzącą ze zwrotów.

Jaki jest czas wysyłki zamówienia?

Czas realizacji znajduje się zawsze na karcie produktu. Minimalny czas realizacji to 1 dzień roboczy, nie wysyłamy biżuterii natychmiast po złożeniu zamówienia ponieważ, nie przechowujemy gotowych produktów. Naszym priorytetem jest dostarczać biżuterię wysokiej jakości, dlatego też ostatni etap produkcji jakim jest pokrycie złotem odbywa się zaraz po złożeniu zamówienia, dzięki czemu wysyłamy biżuterię dosłownie nową.
Produkty personalizowane realizujemy do 4 dni roboczych, bardzo często zamówienia personalizowane są gotowe po 2 dniach roboczych, natomiast w sytuacjach kiedy zależy nam na czasie zalecamy kontakt mailowy w celu uzyskania informacji czy możliwe jest przyspieszenie czasu realizacji dla danej biżuterii.

Czy biżuteria objęta jest gwarancją?

Tak. Każdy podmiot sprzedający produkty na terenie Polski zgodnie z obowiązującym prawem musi udzielić 24 miesięcznej gwarancji na sprzedawane produkty. Biżuteria nie stawowi wyjątku i podlega tym przepisom.

Czy są sytuacje w których prawo do reklamacji nie działa?

Tak. Uszkodzenia mechaniczne takie jak m.im zerwania łańcuszka, przetarcia biżuterii, odkształcenia czy inne uszkodzenia wynikające z użytkowania nie podlegają gwarancji.

Czy złocenie podlega gwarancji?

Nie. Warstwa złota, którą są pokryte wyroby z czasem będzie ulegała przecieraniu, czas utrzymywania się złotej powłoki uzależniony jest w dużym stopniu od sposobu użytkowania biżuterii.
Najbardziej narażone na szybką utratę złotej powłoki są pierścionki, wynika to z tego, iż dłońmi wykonujemy większość czynności, dłonie najczęściej ulegają zapoceniu (pot o odpowiednim pH bardzo szybko może doprowadzić to utlenienia biżuterii oraz przyczynić się do szybkiej utraty złota). Dłonie często mają styczność z kosmetykami, perfumami, coraz bardziej popularnymi środkami do dezynfekcji. Te wszystkie czynniki mają wpływ na utrzymanie się złota na pierścionkach wykonanych ze srebra925.
W przypadku wyboru pierścionków rekomendujemy wybór materiału jakim jest mosiądz pokryty 18karatowym złotem, ponieważ mosiądz sam w sobie jest złoty i nawet w przypadku wystąpienia przetarć złota jest to niezauważalne.
Kolejnym produktem narażonym na przetarcia są bransoletki, tu należy w szczególności przestrzegać sciągania ich przed snem.
Biżuteria najmniej podatna na przetarcia to naszyjniki oraz kolczyki. Doprowadzenia to przetarcia złota w tej grupie produktów jest bardzo trudne, a złoto utrzymuje się przez długi czas powyżej dwóch lat.
Bez względu na czas jaki minął od zakupu biżuterię jesteśmy wstanie odnowić i pokryć nową warstwą złota. Usługę tą wykonujemy tylko dla naszych klientów, a jej koszt stanowi 15% aktualnej regularnej ceny produktu ( plus koszt przesyłki ).

Czy biżuteria ciemnieje?

Tak. Srebro podlega naturalnemu procesowi utleniania i jest to całkowicie normalne w sytuacji, kiedy srebro styka się z siarczkami, które mogą być w powietrzu, pocie czy kosmetykach. Usunięcie tlenków z naszej biżuterii wymaga jedynie użycia odpowiedniej ściereczki.

Poniżej link, gdzie prezentujemy w jaki prosty sposób pozbyć się tlenków:

>>> usuwanie tlenków <<<

W jaki sposób zabezpieczyć biżuterię przed utlenianiem?

Całkowicie nie można wyeliminować tego procesu, natomiast można go ograniczyć. Biżuteria, która jest noszona często rzadko się utlenia, najbardziej narażona na utlenienia jest biżuteria, ta która leży nie używana. Najskuteczniejszym sposobem jest oczyszczanie biżuterii z kremów i innych substancji przed jej odłożeniem do przechowania. Biżuterię najlepiej oczyszczać za pomocą ściereczki jubilerskiej dostępnej na naszej stronie.

>>> link do ściereczki <<<

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl